Kişisel Verileri Koruma Kanunu Bilgilendirme Metni

Kişisel Veriler Hakkında Bilgilendirme  Metni

 

Değerli Okurumuz,

Bu bilgilendirme metni, Server İletişim Danışmanlık Tanıtım Gazetecilik ve Yayıncılık San. Tic. AŞ (bundan böyle SERVER olarak anılacaktır) tarafından hazırlanan www.enguzelhediyem.org internet sitesine üye olacak kişilerden, üyelik esnasında istenen kişisel verilerin SERVER tarafından alınmasına, saklanmasına, paylaşılmasına, işlenmesine ve silinmesine ilişkin süreç hakkında, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki KANUN kapsamında kişisel veri sahibini bilgilendirmek için hazırlanmıştır.

07.04.2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KANUN") kapsamında, SERVER 'Veri Sorumlusu' sıfatına sahip olup bu sıfatın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmek için lazım gelen uyum çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Siz değerli okuyucularımızdan, üyelik esnasında ad-soyad, açık adres, telefon, e-mail adresi, vergi dairesi, vergi numarası, TC kimlik numarası gibi veriler istenmektedir. Bu bilgiler e-ticaret sistemi kapsamında oluşturacağınız siparişlerin alınması, hazırlanması, faturalandırılması, kargolanması gibi aşamalar için gerekli asgari bilgilerdir.

Paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz işbu KANUN çerçevesinde SERVER tarafından muhafaza edilip, vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. www.enguzelhediyem.org internet sitesi ve SERVER’e ilişkin bilgilendirme, duyuru, tanıtım amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek; istatistiki bilgi toplamak, derlemek ve bu bilgiler ışığında mevcut internet platformunu geliştirmek veya yeni platformlar üretmek amaçlarıyla kişisel verileriniz tarafımızca veya gerekli/zorunlu durumlarda (kargo şirketleri gibi) bilgilerinizi paylaşacağımız partnerlerimizce işlenebilecektir. KVKK ile ilgili tüm diğer belgelere internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Saygılarımızla.